Komedie - hlavní strana

Návštěvníci 3: Revoluce

Návštěvníci v Praze
 

Návštěvníci 3: Revoluce

Les Visiteurs: La révolution

Francie, 2016, 109min


Režie: Jean-Marie Poiré
Scénář: Christian Clavier, Jean-Marie Poiré
Hudba: Eric Levi

Hrají: Jean Reno, Christian Clavier, Franck Dubosc, Karin Viard, Sylvie Testud, François Bureloup, Marie-Anne Chazel, Ary Abittan, Alex Lutz, Stéphanie Crayencour, Horatia Taittinger, Véronique Boulanger, Dimitri Storoge, Annie Grégorio, Pascal N'Zonzi, Frédérique Bel, Lorànt Deutsch, François Morel, Jean-Luc Couchard, Urbain Cancelier, Serge Papagalli, Christian Hecq, Christelle Cornil, Alexandre von Sivers, Nicolas Vaude, Götz Otto, Marek Vašut, Jiří Vojta, Lukáš Bech, Pavel Novotný, Jan Jankovský, Lina Wagnerová, Zuzana Skalníková, Alexandre Picot

Magoři ze středověku se znovu pustí do cestování časem a stanou se návštěvníky v době, o které samozřejmě nemají ani páru. Jean Reno a Christian Clavier se vrací ve svých slavných rolích v pokračování legendární komedie Návštěvníci. Napoprvé v roce 1993 se rytíř a jeho sluha dostali omylem až k nám do současnosti. V novém a stejně bláznivém dobrodružství je labyrint času vhodí doprostřed slavné Francouzské revoluce na konci 18. století. Historie se srazí s historií, někdo z toho bude mít pořádnou bouli a natlučený nos a diváci v kinech si bezvadně procvičí bránici.

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství.

Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán“ to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal.

Komedie Návštěvníci se z velké části natáčela v Praze a na zámcích a hradech Česka.

Žánr: Komedie
Čsfd Imdb.com

Hodnocení dle csfd.cz: 60 %
Hodnocení dle imdb.com: 47 %

Viděli?
Nějaké přípomínky k filmu? Komentáře.
Komedie:
Návštěvníci: Cesta do Ameriky
Návštěvníci 2: V chodbách času
Návštěvníci
Tajný život mazlíčků
Dítě Bridget Jonesové