Komedie - hlavní strana

Někdo to rád horké

Příliš horké, vyjádřit to slovy.
 

Někdo to rád horké

Some Like It Hot

USA, 1959, 120min
Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a crazy komedie.

Režie:Billy Wilder
Hrají: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon, George Raft, Pat O'Brien, Joe E. Brown, Nehemiah Persoff, Joan Shawlee, Billy Gray, George E. Stone, Dave Barry, Mike Mazurki, Harry Wilson, Beverly Wills, Barbara Drew

Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a "ukryjí" se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu. Seznámí se zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, do níž se Joe zamiluje, ale sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefinu se zajímá mladičký hotelový poslíček Bellhop, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Felding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn, omylů a vtipných dialogů s břitkými narážkami, často řádně dvojsmyslnými.

Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle neodolatelných výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroeové vás v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka.

Rozpočet filmu: $2,900,000
Oblast natáčení: Kalifornie - USA
Žánr: Komedie
Čsfd Imdb.com

Hodnocení dle csfd.cz: 88 %
Hodnocení dle imdb.com: 84 %

Viděli?
Trailer:
Nějaké přípomínky k filmu? Komentáře.
Komedie:
Nové ruce ďábla
Malý unavený Joe
Pravá a levá ruka ďábla
Průseráři
Ladíme!