Komedie - hlavní strana

Památkáři

Největší umělecká loupež v historii.
 

Památkáři

The Monuments Men

USA, 2014, 118min
Unikátní vojenská jednotka, určená k zachraňování starožitností z rukou nacistů.

Režie:George Clooney
Hrají: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett, John Goodman, Jean Dujardin, Hugh Bonneville, Bob Balaban, Dimitri Leonidas, Justus von Dohnányi, Holger Handtke, Michael Hofland, Zahary Baharov, Michael Brandner, Sam Hazeldine, Miles Jupp, Alexandre Desplat, Diarmaid Murtagh, Serge Hazanavicius, Luc Feit, Emil von Schönfels, Udo Kroschwald, Aurélia Poirier, Grant Heslov, Matthew Maguire, Michael Dalton, Christian Rodska, Stefan Kolosko, Thomas Wingrich, Oliver Devoti, James Payton

Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů vede George Clooney ve výjimečné čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého doplňují třeba Matt Damon (Koupili jsme ZOO, Bill Murray (Život pod vodou, Krotitelé duchů), John Goodman (Pařba na třetí) nebo Cate Blanchett (Jasmininy slzy).

Film se odehrává v době, kdy už bylo víceméně jasné, že hitlerovské Německo bude poraženo a pomalu se začínaly napravovat válečné škody. Milovníky umění trápil především nejasný osud tisíců uměleckých děl, které nacisté pro Hitlera a další pohlaváry nakradli a ukryli neznámo kde. Z jejich popudu tak vznikl tým, který postupoval v patách spojeneckých vojsk a hledal stopy po těchto vzácných artefaktech. Vypadalo to jako nesplnitelný úkol: Umělecké poklady se nacházely za nepřátelskou linií a německá armáda byla připravená splnit Hitlerův rozkaz, podle nějž měla být všechna umělecká díla s pádem nacistické říše zničena. Jak mohlo těchto pár mužů doufat v úspěch? Vždyť svými původními profesemi - ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, více rozuměli Michelangelovi než zacházení se zbraněmi. Pod palbou německé armády, v zaminovaných skrýších a vybombardovaných městech riskovali Památkáři své životy, aby ochránili ty největší poklady lidstva.

Oblast natáčení: Německo, Velká Británie
Žánry: Komedie - Dobrodružný - Válečný

Oficiální FB stránka filmu Čsfd Imdb.com

Hodnocení dle csfd.cz: 62 %
Hodnocení dle imdb.com: 63 %

Viděli?
Trailer:
Nějaké přípomínky k filmu? Komentáře.
Komedie:
Kandidát
Zpátky do ringu
Vlk z Wall Street
Velká oříšková loupež
Něžné vlny