Komedie - hlavní strana

Rande naslepo

Německá komedie
 

Rande naslepo

Mein Blind Date mit dem Leben

Německo, 2017, 111min


Režie: Marc Rothemund
Scénář: Ruth Toma, Oliver Ziegenbalg
Hudba: Michael Geldreich, Jean-Christoph Ritter

Hrají: Kostja Ullmann - Saliya Kahawatte; Anna Maria Mühe - Laura; Jacob Matschenz - Max; Ludger Pistor - Lehrer Döngen; Michael Grimm - Küchenchef Krohn; Uwe Preuss - Augenarzt; Johann von Bülow - Kleinschmidt; Alexander Held - Fried; Herbert Forthuber - Herr Kolditz; Nilam Farooq - Sheela

Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí.

Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce.

Žánr: Komedie
Čsfd Imdb.com

Hodnocení dle csfd.cz: 75 %
Hodnocení dle imdb.com: 71 %

Viděli?
Trailer:
Nějaké přípomínky k filmu? Komentáře.
Komedie:
Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek
Loganovi parťáci
Strach a hnus v Las Vegas
Hlavně nezávazně
Mamma Mia!