Komedie - hlavní strana

Srdečně vás vítáme

 

Srdečně vás vítáme

À bras ouverts

Francie, 2017, 92min
V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier.

Režie: Philippe de Chauveron
Scénář: Guy Laurent, Marc de Chauveron
Hudba: Hervé Rakotofiringa

Hrají: Christian Clavier - Jean-Etienne Fougerole; Ary Abittan - Babik; Elsa Zylberstein - Daphné Fougerole; Cyril Lecomte - Erwan Berruto; Nanou Garcia - Isabelle Cheroy; Oscar Berthe - Lionel Fougerole; Mirela Nicolau - Simza; Ioana Visalon - Somerta

V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.

V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.

Žánr: Komedie
Čsfd Imdb.com

Hodnocení dle csfd.cz: 68 %
Hodnocení dle imdb.com: 52 %

Viděli?
Nějaké přípomínky k filmu? Komentáře.
Komedie:
Deník malého poseroutky: Výlet za všechny peníze
Deník malého poseroutky 3
Deník malého poseroutky 2
Deník malého poseroutky
Pásla kone na betóne